Sklep motocyklowy – jak wybrać buty na motor?

Buty motocyklowe to jeden z najważniejszych elementów stroju motocyklisty. Dobre buty zapewnią komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Na co zwrócić uwagę, wybierając buty na motor?

Czemu nie w tenisówkach?
Cena butów motocyklowych, które można kupić w sklepie motocyklowym, nie rzadko sieje postrach wśród fanów jazdy na motorze. Zdarza się, że przekracza ona wysokość średniej pensji. Czy warto inwestować w tak drogie buty? Przecież często można spotkać motocyklistów, którzy jeżdżą w codziennych butach.

Buty motocyklowe mają za zadanie chronić nogę w momencie upadku. Codzienne buty w takiej sytuacji zsuwają się ze stopy i noga pozostaje całkowicie bez ochrony. Grozi to bardzo poważnymi konsekwencjami.

Sklep motocyklowy Moto-Tour to miejsce, gdzie można kupić buty ze specjalnymi usztywnieniami, które będą chroniły kostkę oraz nogę motocyklisty.

Krótkie czy długie?
Sklep motocyklowy to miejsce, gdzie znajdziemy zarówno długie, jak i krótkie buty motocyklowe. Jakie wybrać? Buty, które sięgają niemal do kolana dużo lepiej zabezpieczają nogę motocyklisty. Niskie buty kierowane są do motocyklistów, którzy poruszają się po mieście. Nie nadają się do dłuższej jazdy po bezdrożach.

Wybierając buty na lato warto zwrócić uwagę, czy mają membranę. Wysokiej jakości membrana przepuszcza pot, dzięki czemu długie godziny na motorze są łatwiejsze. Równie dobrym rozwiązaniem jest wybór butów perforowanych. Buty te dobrze oddychają lecz nie nadają się na wyjazdy turystyczne, gdyż nie są wodoodporne.