Kiedy warto zaopatrzyć się w jeansy motocyklowe?

Odzież motocyklowa, to szczególna dziedzina, w której liczy się nie tyle szybko zmieniająca się moda, co wygoda i funkcjonalność. Dlatego też producenci odzieży tego typu, opracowali specjalne modele jeansów przeznaczonych specjalnie do jazdy na motocyklu. Czym one odróżniają się od zwykłych spodni jeansowych?

Zwykłe jeansy vs jeansy motocyklowe

Zwykłe spodnie jeansowe, chodź mocniejsze od spodni i wykonanych z innych materiałów, nie są jednak wystarczająco przygotowane na warunki panujące na motocyklu podczas jazdy. W odróżnieniu od nich, jeansy motocyklowe (sprawdź dostępność) posiadają przede wszystkim specjalny krój, uwzględniający pozycję na motocyklu. Ich szwy są specjalnie wzmacniane, zwłaszcza w tych miejscach gdzie występują szczególne naprężenia. Producenci stosują również wzmocnienia piankowe w okolicy bioder, często też w okolicy kolan i goleni. Mimo wszystkich tych specjalnych środków, jeansy motocyklowe nadal wyglądają prawie jak zwykle spodnie jeansowe. Równie łatwo też jak zwykle spodnie, jest je zdejmować i zakładać.

Dlaczego nie spodnie motocyklowe?

Specjalne spodnie motocyklowe wykonane ze skóry, doskonale sprawdzają się na długich trasach. Stanowią większe zabezpieczenie dla ciała motocyklisty i charakteryzują się stylowym wyglądem. Nie są jednak wystarczająco wygodne na to, by codziennie zakładać je na krótkie przejażdżki, czy na przykład dojazdy do pracy.

Zarówno spodnie motocyklowe skórzane, jak i jeansy motocyklowe, mają swoje równorzędne istotne miejsce w garderobie motocyklisty.