Buty motocyklowe – jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Zakup pierwszych butów motocyklowych nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Należy zwrócić uwagę nawet na najmniejsze detale. Istotne jest to, aby wybrany model był komfortowy i gwarantował oczekiwany poziom swobody. Absolutnym priorytetem jest znalezienie odpowiedniego rozmiaru. Maksymalne dopasowanie do stopy warunkuje wygodę oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Optymalne podtrzymanie stopy

Buty motocyklowe muszą podtrzymywać stopę. Oznacza to, że nie może ona przemieszczać się podczas eksploatacji. Takie zjawisko zwiększa ryzyko wystąpienia wielu groźnych sytuacji. Wiele osób uważa, że niewłaściwe obuwie zmniejsza stopień kontroli nad jednośladem. Oczywiście ucisk nie może być również zbyt duży, ponieważ będzie on powodować dyskomfort. Warto jednak wziąć pod uwagę, że wiele tworzyw kształtuje się podczas chodzenia. Takie buty motocyklowe po pewnym czasie będą sprawiać wrażenie szytych na miarę. Dotyczy to przede wszystkim skóry naturalnej, która posiada świetne właściwości.

Sprawdzenie tabeli wymiarowej

Zakup butów motocyklowych przez internet wydaje się być dobrym pomysłem dla tych, którzy oczekują szerokiego wyboru produktów oraz korzystnych cen. Nie należy jednak wybierać rozmiaru, który nosimy na co dzień. Jest to powszechnie spotykany błąd. Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z tabelą wymiarową. Można tam znaleźć m.in. długość wkładki wewnętrznej. Dobór pasującego rozmiaru wymaga więc zmierzenia stopy, a także dodania do wyniku rekomendowanego „luzu” (zwykle 0,5 cm).