Kaski Shoei NXR i szeroki wybór wzorów

Producent Shoei feruje swoje kaski w aż czterdziestu krajach Europy, w których zna go każdy pasjonat motocyklów. Jazda jednośladem wymaga od nas wyjątkowego podejścia do bezpieczeństwa, bez zachowania którego jazda motocyklem jest bardzo ryzykowna nie tylko dla nas, ale dla wszystkich uczestników ruchu.

Duży wybór wzorów

Decydując się na kaski Shoei NXR zapewniamy sobie maksymalne bezpieczeństwo i komfort. Jednakże oprócz dopasowania do naszej głowy bardzo ważne jest dobranie kasku również pod względem estetyki. Na szczęście producent oferuje ogromny wybór kolorystyczny oraz nabłyszczenie powierzchni. W ofercie dostępne są zarówno matowe modele, jak i takie o wysokim połysku. Wszystko zależy też od naszego gustu, stylu, oraz od zasobności portfela,

Dopasowanie idealne

Kupując kask powinniśmy udać się do sklepu stacjonarnego, w którym będziemy mieli możliwość zmierzenia każdego interesującego nas modelu. Po założeniu kasku na głowę musimy sprawdzić, czy w żadnym miejscu nie sprawia on nam dyskomfortu. Trzymając kask obiema rękami poruszmy głową. Jeśli ruszamy nią zbyt swobodnie, trzeba będzie wybrać mniejszy model. Jeśli jednak nie możemy ruszyć nią w ogóle, potrzebny będzie model większy. Jeśli nie możemy się zdecydować na wielkość, warto spróbować wymiany wkładek bocznych, którymi da się regulować rozmiar odrobinę subtelniej, niż od razu zmieniając rozmiar kasku. Zdajmy się na porady specjalistów.