Najpopularniejsze rodzaje kasków Lazer?

Wybranie porządnego kasku Lazer jest bardzo dużym wyzwaniem nawet dla doświadczonych motocyklistów. Wbrew pozorom wybór pomiędzy kaskiem szczękowym, a integralnym nie jest wcale taki oczywisty. Nowoczesne kaski rozwijają się w bardzo szybkim tempie, dlatego też warto poznać największe zalety i wady poszczególnych modeli, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Kask szczękowy czy integralny?

Szczękowe kaski Lazer idealnie sprawdzą się przede wszystkim do jazdy po mieście. Jest to doskonały wybór dla osób, które motorem dojeżdżają do pracy, szkoły albo na zakupy. Dzięki mechanizmowi podnoszenia szczęki można bardzo szybko odsłonić twarz w razie potrzeby. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie. Pamiętać należy także o tym, że szczękowe kaski motocyklowe Lazer doskonale sprawdzą się podczas dalszych podróży poza miasto. Jeżeli chodzi o kaski integralne, to dedykowane są one przede wszystkim do jazdy sportowej i turystycznej. Ich największym atutem jest to, że zapewniają lepsze wyciszenie i bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Integralne kaski Lazer wykonane są z jednego materiału, dlatego też zapewniają motocyklistom najwyższy poziom ochrony.

Blenda czy szyba fotochromatyczna?

Wybierając kask Lazer, warto zastanowić się nad tym, czy wybrać modele z blendą, czy też niezawodne kaski z fotochromatyczną szybą. Blenda co prawda jest bardzo użyteczna, ale pamiętać należy o tym, że znacząco obniża ona poziom bezpieczeństwa. Jeżeli chodzi o zawodowych motocyklistów, to najczęściej korzystają oni z oryginalnych szyb fotochromatycznych. Kaski motocyklowe Lazer powinny być wyposażone także w porządny system wentylacji.