Co warto wiedzieć o Yamaha R6?

Każdy, kto chociaż raz wżyciu wsiadł na motocykl wie, że wiąże się to z ogromnymi emocjami. Nie dziwi więc, że tak wielu mężczyzn marzy o posiadaniu własnego jednośladu. Warto jednak mieć na uwadze, że przed zakupem warto dokładnie zastanowić się, w jaki sposób motocykl będzie używany. Dotyczy to szczególnie motocykli sportowych.

Yamaha R6 – motocykl nie dla każdego

Motocykl R6 to z pewnością spełnienie marzeń niejednego kierowcy. Mityczny jednoślad, który wzbudza westchnienia wśród obydwu płci. Nie bez powodu! Pojemny silnik, który gwarantuje moc 124 KM połączony z momentem obrotowym na poziomie niemalże 66 Nm sprawia, że Yamaha R6 to prawdziwy demon prędkości. Nie oznacza to jednak, że sprawdzi się on do codziennego użytku. Jest wręcz przeciwnie.

R6 ze względu na swoją konstrukcję nie nadaje się do wolnej jazdy, do której kierowca jest zmuszony w mieście. Zbyt niska prędkość połączone z koniecznością skrętu może pokonać nie jednego właściciela. Ponadto ten motocykl nie nadaje się na trasę z niskim pasażerem. Dlatego R6 powinien być zarezerwowany jedynie dla pasjonatów, którzy będą chcieli wykorzystać potencjał R6 jedynie na torze.

Części i akcesoria

Świetne osiągi, czy też komfortowe prowadzenie R6 na torze to nie jedyne zalety tego motocykla. Również dostępność części do Yamaha R6 może pozytywnie zaskoczyć nie jednego kierowcę.

Wynika to głównie z popularności tej serii japońskich motocykli. Dzięki temu większość wizyt w punktach serwisowych powinna być sprawna.

Dodatkowo właściciele R6 mogą liczyć na łatwe dostosowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb. Różnorodne akcesoria do Yamaha R6 w postaci m.in. oklein są szeroki dostępne!