W co się ubrać na motor?

dwuczęściowy kombinezon motocyklowy

Polskie przepisy prawa zobowiązują motocyklistów do tego, aby jeździli oni w kaskach. Dla własnego bezpieczeństwa. Chociaż sam kask nie jest w stanie ochronić człowieka przed zagrożeniami wynikającymi z upadku podczas szybkiej jazdy. Bezsprzecznie przydaje się odzież motocyklowa, którą można wybrać w kilku prostych krokach.

Na sam początek

Mówi się, że na samym początku najważniejszy jest kombinezon. Chociaż można spotkać się z teorią, że powinno rozpocząć się od bielizny termoaktywnej, która przylega do ciała. Teraz tak nie będzie. Kombinezon może być jednoczęściowy lub dwuczęściowy. Który jest lepszy? Obydwie propozycje mają swoje wady, jak również ogrom zalety. Wszystko tak naprawdę zależne jest od samego komfortu kierowcy na motorze. Kombinezony dostępne są w wersji skórzanej, jak również tekstylnej. Te, które wykonane są ze skóry, są ciężkie, ale są bardzo solidne, zdolne wytrzymać duży nacisk z zewnątrz. Chociaż, te tekstylne posiadają także dobre zabezpieczenia.

Odzież na motocykl pod spód


Odzież motocyklowa to – wspomniana już wyżej – bielizna termoaktywna, którą można podzielić na trzy grupy. Lekka, średnia lub naprawdę gruba, która powinna ściśle przylegać do ciała. Chociaż, należy unikać sytuacji, kiedy bielizna powoduje zbyt mocny nacisk, zatrzymując krążenie krwi w żyłach. Nie można zapomnieć o tym, aby bielizna została dopasowana zgodnie z warunkami atmosferycznymi, jakie panują na dworze. I tak lekka idealnie nadaje się na ciepłą wiosnę, lato, a gruba zalecana jest w porach chłodniejszych