Co wziąć pod uwagę, kupując buty motocyklowe?

https://moto-tour.com.pl/pl/menu/buty-motocyklowe-12508.html

Dobrze dobrane buty na motocykl, to bardzo ważna kwestia. Jeśli dokonamy trafnego wybory, to będziemy mieli zapewniony odpowiedni komfort i wygodę w czasie jazdy. Podczas ich zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią przewiewność materiału, dopasowanie do nogi oraz swobodę operowania dźwignią hamulca tylnego i zmiany biegów.

Buty o wysokie cholewce

Trzeba pamiętać, że wysokiej jakości buty motocyklowe zapewnią bezpieczeństwo dla stopy i nogi. Jeśli do jazdy założymy nieodpowiednie obuwie, to musimy się liczyć z mniej lub bardziej poważnymi urazami. Jakie zatem buty warto wybrać, by cieszyć się wygodą podczas jazdy motocyklem? Buty na motor o wysokiej cholewce to obecnie najpopularniejszy wybór wśród fanów jednośladów. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, gdyż tego rodzaju obuwie potrafi zapewnić najwyższe bezpieczeństwo i ochronę między innymi przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Obuwie dostosowane do potrzeb

Podczas wyboru butów motocyklowych mamy do dyspozycji wersje sportowe, jak i turystyczne. Te pierwsze odznaczają się dużą sztywnością i posiadają wiele elementów ochronnych. Obuwie motocyklowe występuje w różnych wersjach. Niektóre będą nadawać się co dzień, inne na dalekie wyjazdy lub przy okazjonalnych wizytach na torze. Najczęściej buty tego rodzaju są wykonane ze skóry. Niektóre z nich posiadają ochraniacze piszczela i kostek oraz zawias stabilizujący staw skokowy. Wnętrze najczęściej jest wykładane mikrofibrą oraz wstawkami z zamszu, zapewniającymi odpowiednią oddychalność.